"Problémánk a Schmitt-ügyön kívül is van elég"
Forr a levegő Schmitt Pál körül, látszólag eltörpül a plágiumügy mellett minden más, amiről beszélni kellene - írja a Magyar Citrom szerzője.
Forr a levegő Schmitt Pál körül, látszólag eltörpül a plágiumügy mellett minden más, amiről beszélni kellene - írja a Magyar Citrom szerzője.
Ahogy 2006 után Gyurcsány Ferenc maradása is komoly károkat okozott az MSZP-nek, úgy Schmitt ügye sem használ a Fidesznek - írja a Nívó blog.
A szenátus döntése után kiértesítik a doktori címtől megfosztottat és kérik, ne használja tovább azt – ismertette az eljárás folyamatát a hvg.hu-val a Magyar Akkreditációs Bizottság volt elnöke.
A Semmelweis Egyetem doktori tanácsa kezdeményezi Schmitt doktori címének visszavonását - jelentette be az egyetem rektora. A doktori tanács 22 tagjából 18 volt jelen, a többség a doktori cím elvétele mellett szavazott. Az egyetem szenátusa délután dönt. Videó.
Kinek volna az jó, ha Plagi bá’ lemondana, és a kedves vezető egy másik, még el nem használódott Schmitt 2.0 típusú cyborgot tenne a helyébe?
A Semmelweis Egyetem doktori tanácsa kezdeményezi Schmitt doktori címének visszavonását - jelentette be az egyetem rektora. A doktori tanács 22 tagjából 18 volt jelen, a többség a doktori cím elvétele mellett szavazott. Az egyetem szenátusa délután dönt.
A kormányszóvivő szerint a kormány nem érintett Schmitt Pál köztársasági elnök plágiumbotrányában, és Orbán Viktor nem is miniszterelnökként jelölte Schmittet köztársasági elnöknek.
Schmitt Pál szerdán Szöulban reagált a plágiumügybe keveredett kisdoktoriját vizsgáló tényfeltáró bizottság előző nap nyilvánosságra hozott jelentésével kapcsolatosan. A köztársasági elnöki nyilatkozat szó szerinti leirata.
Schmitt nem a Fidesz embere, hanem egyedül csak a miniszterelnök kreatúrája, lemondása Orbán Viktor vezetői hibájának túl látványos bizonyítéka lenne, miként Matolcsyé is – írja a Véleményvezér blog csütörtöki cikkében.
A Semmelweis Egyetem (SE) tényfeltáró bizottságának "gyáva jelentése" nyomán mondana le habilitált professzori címéről Váradi András, a Magyar Tudományos Akadémia biokémikus doktora.
Magyarul tanuló koreai diákokkal találkozott a szöuli Hankuk Egyetemen csütörtökön Schmitt Pál államfő. A disszertációját két idegen nyelvű tanulmányból összeollózó elnök emlékeztette a diákokat arra, hogy a nyelvismeret mennyire nagy segítség.
A kormánypárti napilap szerint a plágiumbotrány a magyar tudományos élet arculcsapása, a beigazolódott plágiumgyanú pedig lerombolja a köztársasági elnöki intézmény tekintélyét és "a tisztességes közéletbe vetett hitet", ezért Schmitt Pálnak mielőbb távoznia kell.
Meg kellene vizsgálni az egykori pályázó egyetemi doktori címe visszavonásának lehetőségét – ezt tartalmazza a Schmitt-bizottság egyik tagjának különvéleménye, amelyet a Semmelweis Egyetem szerda este hozott nyilvánosságra. Kiderült, hogy a bizottság elnöke Schmitt Pált is meghallgatta, aki egyébként fénymásolatot is rakott doktori disszertációjába.
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke szerint a politika és a tudomány szereplőinek közös érdeke és felelőssége, hogy rövid időn belül megnyugtatóan lezáruljon Schmitt Pál doktori disszertációjának ügye, amely a magyar tudományra nézve rendkívül hátrányos és Magyarországnak súlyos károkat okoz.
A Hallgatói Hálózat aktivistái csütörtök délelőtt 11 órára hirdettek demonstrációt a Semmelweis Egyetem rektori hivatalával szemközti Köztelek térre.
Bár érezhetően eltolná magától a döntés felelősségét, a hatályos jogszabályok szerint a Semmelweis Egyetem kezében van Schmitt Pál doktori címének sorsa. Az intézmény azonban egyelőre nem hajlandó nyilatkozni. Csütörtökre viszont összehívták az egyetemi doktori tanács rendkívüli ülését.
Schmitt Pál plágiumügye megfertőzte a világhálót, és több nyelven is terjed.
A legújabb csúcstechnológiát, például egy csupán egy centi vastag LCD-tévét mutattak be a köztársasági elnöknek a Samsung Electronics suwoni központjában, ahol Schmitt Pál a cég elnökének, egyben résztulajdonosának a saját alapítású Nagy Arany Elnöki Érdemérmet adományozta szerdán.
A köztársasági elnök tekintélye elveszett, politikai értelemben tehertétellé vált - állapítja meg blogján Török Gábor. Felteszi ugyanakkor a kérdést: kinek jó az, ha nem mond le?
Csütörtökre rendkívüli ülést hívott össze a Semmelweis Egyetem doktori tanácsa.